Panele fotowoltaiczne Legnica

 

Nadwyżka energii z paneli fotowoltaicznych – co można z nią zrobić?

 

Produkując własną energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych można, przy dobrym gospodarowaniu energią, spotkać się z jej nadwyżkami, które należy odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać. Jak to zrobić i kiedy nadwyżka energii może się przydać?

Nadwyżka energii z paneli fotowoltaicznych jest zjawiskiem zupełnie normalnym – użytkownicy indywidualni korzystający z instalacji w Legnicy w domach czy mieszkaniach nie są zwykle w stanie na bieżąco zużyć całego nakładu energii produkowanej przez instalację, szczególnie gdy tej produkowanej jest więcej np. latem.

Z tego względu konieczne jest właściwe magazynowanie nadwyżek energii, czy to w zakładzie energetycznym czy własnych akumulatorach. Obydwa rozwiązania są dobre, choć obecnie popularniejsza jest współpraca z zakładami energetycznymi. Na czym to polega?

Kiedy może przydać się nadwyżka energii?

Nadwyżki energii produkowanej przez panele słoneczne w Legnicy mogą przydać się przede wszystkim zimą, kiedy ze względu na mniejsze nasłonecznienie produkcja prądu przez instalację znacząco spada. Rozliczając się z elektrownią w Legnicy poprzez licznik dwukierunkowy można swoje nadwyżki prądu odzyskać, niewiele płacąc za energię elektryczną i korzystając w pierwszej kolejności z zapasów wygenerowanych latem.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ!