Panele fotowoltaiczne Legnica

panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika w Legnicy - co zrobić z nadwyżką energii?

Mieszkańcy Legnicy coraz częściej interesują się tematem fotowoltaiki. Jeszcze kilka lat temu niewiele domów miało zamontowane panele słoneczne, a obecnie ich liczba ciągle rośnie. Wszystko za sprawą wielu korzyści z użytkowania instalacji fotowoltaicznych – to właśnie dzięki panelom słonecznym można poczuć niezależność, zaoszczędzić pieniądze oraz zadbać o środowisko. W domach świadomych ekologicznie osób panele fotowoltaiczne są obowiązkowym elementem. Pozwalają one m.in. ograniczyć emitowanie dwutlenku węgla do atmosfery.

Energia pozyskana za pomocą instalacji fotowoltaicznych

Produkując własną energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych, można, przy dobrym gospodarowaniu energią, spotkać się z jej nadwyżkami, które należy odpowiednio zabezpieczyć i przechowywać. Jak to zrobić i kiedy nadwyżka energii może się przydać? Taka sytuacja jest zjawiskiem zupełnie normalnym – użytkownicy indywidualni, korzystający z instalacji fotowoltaicznych w Legnicy w domach czy mieszkaniach, nie są zwykle w stanie na bieżąco zużyć całego nakładu energii produkowanej przez instalację, szczególnie gdy tej produkowanej jest więcej np. latem. Z tego względu konieczne jest właściwe magazynowanie nadwyżek energii, czy to w zakładzie energetycznym czy we własnych akumulatorach. Obydwa rozwiązania są dobre, choć obecnie popularniejsza jest współpraca z zakładami energetycznymi. Na czym polega?

Właściciele instalacji fotowoltaicznych w Polsce, tzw. prosumenci, mają obecnie możliwość przekazywania nadwyżek energii do sieci elektroenergetycznej za pomocą licznika dwukierunkowego. Nadwyżka energii, którą prosument jest w stanie przekazać do sieci, jest wykorzystywana, ale w późniejszym terminie, gdy domowa produkcja energii nie wystarcza do zaspokojenia potrzeb konsumenta, prąd pobierany jest z sieci na preferencyjnych warunkach.

Drugim opłacalnym sposobem na najlepsze wykorzystanie energii z instalacji fotowoltaicznej w Legnicy jest dostosowanie instalacji do faktycznego zużycia energii. Płynącą z paneli fotowoltaicznych energię można wykorzystać nie tylko jako prąd w gniazdkach, ale także do podgrzewania wody, zasilania klimatyzacji, uruchomienia pompy ciepła czy ładowania samochodów elektrycznych. Takie rozwiązanie nie zawsze daje szansę zużycia 100% energii, ale zdecydowanie zmniejsza jej straty i ilość prądu przekazywanego do sieci.

Trzecim wariantem radzenia sobie z nadwyżkami prądu będzie korzystanie z dedykowanych akumulatorów litowo-jonowych pozwalających na samodzielne gromadzenie zapasów energii. Przy niewielkich nadwyżkach akumulatory takie mogą poradzić sobie z przechowywaniem nadwyżek powstających latem i pozwalać na ich zużycie zimą, ale nie są tak pewnym rozwiązaniem jak liczniki dwukierunkowe i magazynowanie energii w sieci.

Montaż paneli fotowoltaicznych w Legnicy a nadwyżki energii

Nadwyżki energii produkowanej przez panele słoneczne zamontowane w Legnicy mogą przydać się przede wszystkim zimą, kiedy ze względu na mniejsze nasłonecznienie produkcja prądu przez instalację znacząco spada. Rozliczając się z elektrownią poprzez licznik dwukierunkowy można swoje nadwyżki prądu odzyskać, niewiele płacąc za energię elektryczną i korzystając w pierwszej kolejności z zapasów wygenerowanych latem. Aby panele służyły jak najdłużej, warto zadbać o regularną diagnostykę, zlecając pomiary termowizyjne instalacji fotowoltaicznych.

panele w legnicy

Postaw na fotowoltaikę w Legnicy - umów się na konsultację z fachowcem

Skontaktuj się z nami:

+48 725 410 506

Panele słoneczne w Legnicy – ile należy ich zamontować?

Liczba montowanych w Legnicy paneli fotowoltaicznych zależy przede wszystkim od zapotrzebowania energetycznego mieszkańców danego budynku. Im większe zapotrzebowanie na prąd, tym większą, odpowiednio nasłonecznioną przestrzeń dachu trzeba wygospodarować, by móc zainstalować moduły fotowoltaiczne.

Ważne jest też, by samo pokrycie było w wystarczająco dobrym stanie technicznym. Jeśli z jakiegoś powodu okaże się, że montaż paneli na dachu jest niemożliwy, wciąż jest jeszcze jednak plan B – wtedy moduły fotowoltaiczne mogą zostać umieszczone na gruncie, za pomocą specjalnych stelaży. Niezależnie więc czy mieszkasz w centrum Legnicy czy na jej obrzeżach, jesteśmy przekonani, że znajdzie się rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim indywidualnym warunkom. Jeśli nie jesteś pewny, co sprawdzi się u Ciebie najlepiej, skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się wykonaniem darmowej wyceny.

Co zyskasz, korzystając z fotowoltaiki?

Zapraszamy do współpracy z INNEX – zajmujemy się fotowoltaiką na Dolnym Śląsku. Panele fotowoltaiczne wiążą się z szeregiem korzyści. Pierwszą z nich jest oczywiście koszt pozyskania prądu – nawet jeśli moduły nie zaspokoją całego zapotrzebowania, różnicę można pobrać z sieci, co i tak wiąże się z o wiele mniejszym rachunkiem. Fotowoltaika, jako odnawialne źródło energii, to również ochrona środowiska – dzięki nim Legnica będzie mogła poszczycić się o wiele czystszym powietrzem.

Zadzwoń teraz!
Fotowolcik firmy Innex

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku zapewniamy Cię, że instalacja, którą dla Ciebie wykonamy, przyniesie wymierne korzyści i zapewni Ci spokój umysłu!

Wraz z naszym zespołem fachowców, będziemy Cię informować i wyjaśniać każdy etap procesu, abyś miał pełną świadomość przebiegu prac.

Proszę, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Niniejsza oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy wyłącznie wybranych produktów.

 Zapewniamy, że to wyjątkowa okazja, której warto skorzystać.

Skontaktuj się z nami!