Panele fotowoltaiczne Oleśnica

 

Trwałość systemów fotowoltaicznych

 
Wykorzystywanie fotowoltaiki to ogólnokrajowy trend, który z roku na rok cieszy się większą popularnością. Przekonali się o tym mieszkańcy Oleśnicy, którzy chętniej decydują się na montaż instalacji.

Fotowoltaika gwarantuje czystą i nieprzerwaną energię, która pochodzi prosto ze słońca. My zaś mamy doświadczenie, fachowców, umiejętności oraz sprzęt, by zainstalować ją w Twoim domu. Nasza firma jest gwarancją jakości, a także zapewnia profesjonalne wsparcie. Jaka jest trwałość systemów fotowoltaicznych?

Konstrukcja fotowoltaiczna charakteryzuje się niezawodnością pracy, jeśli odpowiednio o nią zadbamy tj. oczyszczanie z pokrywy śnieżnej, z liści. Ponadto nie jest praktycznie konieczna żadna inna konserwacja paneli, ze względu na zastosowane nowoczesnych systemów budowy. Trwałość szacowana jest na długie lata.

Zalety paneli fotowoltaicznych

Panele, szczególnie obecnej generacji zapewniają długoterminowe korzyści. Przekłada się to oczywiście na oszczędności, które z roku na rok się powiększają i zostają w naszym budżecie domowym. Według niektórych trwałość zmniejsza się wedle zasady użyteczności marginalnej, czyli wraz z kolejnymi latami spada funkcjonalność ogniw fotowoltaicznych. Jednakże przy zastosowaniu wysokiej jakości technologii i ówczesnej generacji, takie rozważania wydają się małoznaczące.

Dopuszczalny spadek trwałości paneli dokładnie określa rzetelność i gwarancja naszej firmy. Po pierwszym roku użytkowania producent określa szacunkowy spadek wydajności podawany w wartości ujemnej do -3%, czyli panele słoneczne i ich maksymalna wydajność powinna osiągać 97%. Po 25 latach spadek ten przybliża moc 83%, zaś po 30 latach 80%. Tylko nasza firma gwarantuje Państwu 12-letnią gwarancję najwyższej jakości.