Panele fotowoltaiczne Świdnica

 

Fotowoltaika w Twoim domu – jak wygląda proces instalacji?

 

Do instalacji fotowoltaiki w Twoim domu wystarczą cztery kroki

Bezpłatna konsultacja

Jeśli chcesz zdecydować się na instalację fotowoltaiki w Świdnicy, wyślij do nas zapytanie poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń i skonsultuj się z jednym z naszych doradców. Po zebraniu najpotrzebniejszych informacji od Klienta, nasi eksperci przeprowadzą analizę instalacji i przedstawią Ci ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych wraz z wyceną i informacją o dostępnych dofinansowaniach.

Tworzenie projektu instalacji

Po wstępnej konsultacji telefonicznej i przygotowaniu oferty musimy stworzyć dokładny projekt instalacji fotowoltaicznej, oceniając na tym etapie zacienienie, nachylenie i kierunek połaci dachowej. Informacje takie pomogą nam dopasować najlepsze miejsce do montażu instalacji fotowoltaicznej i zredukować ryzyko niebezpiecznych zwarć oraz zmniejszonej produkcji energii.

Najlepszym kątem nachylenia dachu pod mikroinstalację fotowoltaiczną jest 35 stopni, ale jeśli warunki w Twoim domu nie są optymalne, panele mogą zostać ustawione na specjalnych stelażach poprawiających jakość instalacji.

Montaż instalacji

Sam montaż instalacji fotowoltaicznej jest prosty, szczególnie jeśli możliwe jest bezpośrednie przykręcenie instalacji do krokwi dachu i zamocowanie paneli na aluminiowych profilach. Jeśli na dachu znajduje się dachówka ceramiczna, możliwe jest uniesienie dachówki i zamocowanie pod nią specjalnych uchwytów na panele. W ogólnym ujęciu instalacja fotowoltaiczna wymaga minimalnej ingerencji w powierzchnię dachu i przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ryzyka uszkodzenia jego powierzchni i szczelności.

Dokumentacja, odbiór oraz uruchomienie instalacji

Po montażu instalacji fotowoltaicznej, sporządzeniu niezbędnej dokumentacji należy zgłosić instalację do Zakładu Energetycznego, który w ciągu 30 dni wymieni licznik na dwukierunkowy, sprawdzi poprawność podłączenia i wyda zgodę na uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Od tego momentu nowa instalacja może generować energię elektryczną i zacznie oszczędzanie dla Twojego domu.

ekologia a energia odnawialna

W jakim czasie zwróci się inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Koszt przygotowania instalacji fotowoltaicznej należy potraktować jako inwestycję, a nie wydatek jednorazowy. Dzięki generowaniu energii niezbędnej do zasilenia domu możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej pobieranej z sieci energetycznej – płacisz tylko za energię, której nie zdołała wygenerować Twoja mała elektrownia domowa.

Tempo zwrotu kosztów instalacji będzie uzależnione przede wszystkim od wydajności zastosowanych paneli słonecznych, zapotrzebowania Twojego domu na energię oraz samego kosztu zakupu paneli i budowy instalacji. Szacunkowo w Polsce inwestycja może zwrócić się po 7 latach a nawet wcześniej, zależnie od sytuacji na rynku energii elektrycznej.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ!