Panele fotowoltaiczne Świdnica

panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika w Świdnicy – jak wygląda proces instalacji?

Cztery kroki do wydajnej instalacji fotowoltaicznej

Bezpłatna konsultacja

Jeśli chcesz zdecydować się na instalację fotowoltaiki w Świdnicy, wyślij do nas zapytanie poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń i skonsultuj się z jednym z naszych doradców. Po zebraniu najpotrzebniejszych informacji od klienta, nasi eksperci przeprowadzą analizę instalacji i przedstawią Ci ofertę instalacji paneli fotowoltaicznych wraz z wyceną i informacją o dostępnych dofinansowaniach.

Tworzenie projektu instalacji

Po wstępnej konsultacji telefonicznej i przygotowaniu oferty musimy stworzyć dokładny projekt instalacji fotowoltaicznej, oceniając na tym etapie zacienienie, nachylenie i kierunek połaci dachowej. Informacje takie pomogą nam dopasować najlepsze miejsce do montażu instalacji fotowoltaicznej i zredukować ryzyko niebezpiecznych zwarć oraz zmniejszonej produkcji energii.

Montaż instalacji

Sam montaż instalacji fotowoltaicznej jest prosty, szczególnie jeśli możliwe jest bezpośrednie przykręcenie instalacji do krokwi dachu i zamocowanie paneli na aluminiowych profilach. Jeśli na dachu znajduje się dachówka ceramiczna, możliwe jest uniesienie dachówki i zamocowanie pod nią specjalnych uchwytów na panele. W ogólnym ujęciu instalacja fotowoltaiczna wymaga minimalnej ingerencji w powierzchnię dachu i przy prawidłowym wykonaniu nie niesie ryzyka uszkodzenia jego powierzchni i szczelności.

Dokumentacja, odbiór oraz uruchomienie instalacji

Po montażu instalacji fotowoltaicznej, sporządzeniu niezbędnej dokumentacji należy zgłosić instalację do Zakładu Energetycznego, który w ciągu 30 dni wymieni licznik na dwukierunkowy, sprawdzi poprawność podłączenia i wyda zgodę na uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. Od tego momentu nowa instalacja może generować energię elektryczną i zacznie oszczędzanie dla Twojego domu.

żywotność paneli

W jakim czasie zwróci się inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Koszt przygotowania instalacji fotowoltaicznej należy potraktować jako inwestycję, a nie wydatek jednorazowy. Dzięki generowaniu energii niezbędnej do zasilenia domu możesz zaoszczędzić na energii elektrycznej pobieranej z sieci energetycznej – płacisz tylko za energię, której nie zdołała wygenerować Twoja mała elektrownia domowa. Tempo zwrotu kosztów instalacji będzie uzależnione przede wszystkim od wydajności zastosowanych paneli słonecznych, zapotrzebowania domu na energię oraz samego kosztu zakupu paneli i budowy instalacji. Szacunkowo w Polsce inwestycja może zwrócić się po 7 latach – a nawet wcześniej, zależnie od sytuacji na rynku energii elektrycznej.

Jak instalacja fotowoltaiczna zamontowana w Świdnicy wpływa na środowisko?

Fotowoltaika to technologia energii odnawialnej, która przekształca światło słoneczne w energię elektryczną. Ma wiele korzyści dla środowiska – może zmniejszyć emisję dwutlenku węgla i związane z tym globalne ocieplenie. Wykorzystuje jednak zasoby naturalne, co może oddziaływać na lokalne ekosystemy. Rozumiejąc działanie fotowoltaiki i podejmując świadome decyzje o jej stosowaniu, możemy zminimalizować jej wpływ na środowisko. Fotowoltaika jest jednym z wielu dostępnych dziś odnawialnych źródeł energii. Jeśli świadomość będzie nadal wzrastać, a więcej osób będzie ją stosować, świat stanie się czystszym miejscem.

Zadzwoń teraz!

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku zapewniamy Cię, że instalacja, którą dla Ciebie wykonamy, przyniesie wymierne korzyści i zapewni Ci spokój umysłu!

Wraz z naszym zespołem fachowców, będziemy Cię informować i wyjaśniać każdy etap procesu, abyś miał pełną świadomość przebiegu prac.

Proszę, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Niniejsza oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy wyłącznie wybranych produktów.

 Zapewniamy, że to wyjątkowa okazja, której warto skorzystać.

Skontaktuj się z nami!