Panele fotowoltaiczne Zgorzelec

panele fotowoltaiczne

Energia z paneli - zainwestuj w fotowoltaikę w Zgorzelcu

Zasada pozyskiwania energii ze słońca opiera się o działanie ogniw fotowoltaicznych, które połączone w większe moduły mogą przekształcać energię ze słońca w prąd stały. Ogniwa, wykonane najczęściej z krzemu przewodzą ładunek elektryczny powstający przez wysoką temperaturę i promieniowanie słoneczne. Powstały na ogniwach prąd stały jest przekazywany do falownika, który przekształca go na prąd zmienny płynący standardowo w gniazdkach elektrycznych w domu. Falownik kontroluje też pracę paneli fotowoltaicznych, na bieżąco dopasowując parametry generowanego prądu do domowej sieci i wyłączając wytwarzanie prądu w przypadku jakiejkolwiek awarii. Panele fotowoltaiczne w Zgorzelcu mogą wykazywać bardzo wysoką wydajność i wytwarzać energię, która zaspokoi potrzeby domostwa i pozwoli zgromadzić nadmiar energii.

Czy Zgorzelec to odpowiednie miejsce dla fotowoltaiki?

Jednym z ważnych elementów fotowoltaiki są liczniki dwukierunkowe, które dokonują pomiarów przepływu prądu wyprodukowanego przez instalację oraz pobieranego z sieci energetycznej. Jeśli panele fotowoltaiczne będą produkowały jej za dużo, energia zostanie przekazana do sieci i nawet 80% z niej będzie mogło zostać odebrane w ramach obowiązującego systemu upustów dla prosumentów. Dzięki położeniu Zgorzelca na mapie i warunkom pogodowym, jakie panują na dolnym śląsku, panele fotowoltaiczne mogą pracować tu wydajnie i generować na tyle energii, by prosumenci mogli pobierać jej z sieci energetycznej jak najmniej.

zgorzelec panele

Wybierz najlepsze panele fotowoltaiczne w Zgorzelcu

Zadzwoń do nas:

+48 725 410 506

Fotowoltaika w Polsce ma dobre warunki rozwoju i szanse na szerokie zastosowanie. Choć nazwa „panele słoneczne” może sugerować, że energia generowana jest tu tylko w bezchmurne, ciepłe dni, w rzeczywistości panele fotowoltaiczne są w stanie czerpać energię i produkować prąd przez cały rok. Na ich wydajność wpływają jedynie ekstremalne warunki pogodowe, w tym także nadmierne nasłonecznienie co w praktyce oznacza, że skuteczność fotowoltaiki w Zgorzelcu może być znacznie wyższa, niż np. takich samych paneli zainstalowanych bliżej równika. Dbając dodatkowo o ich regularną konserwację i serwisowanie można mieć pewność, że panele fotowoltaiczne będą produkowały dla nas prąd przez wiele lat.

Wydajność paneli fotowoltaicznych - czy to się opłaca w Zgorzelcu?

Ocena żywotności i wydajności paneli fotowoltaicznych nie jest łatwa, bo wiele zależy tu nie tylko od budowy i jakości wykonania samych ogniw i modułów, ale też warunków pogodowych w jakich będziemy korzystać z możliwości fotowoltaiki. Producenci szacują, że dobrze wykonane i regularnie serwisowane panele fotowoltaiczne w Zgorzelcu powinny działać znacznie dłużej niż przewidziana na nie gwarancja, która z reguły wynosi pomiędzy 10 a 15 lat. Niektóre panele fotowoltaiczne już na dziś dzień pracują nieustannie od ponad 20 lat i w dalszym ciągu oferują wysoką wydajność, produkując energię bez szkody dla środowiska.

odnawialne źródła energii

Czas pracy i żywotność paneli fotowoltaicznych zwiększa się wraz z rozwojem technologii i coraz lepszym zrozumieniem fotowoltaiki zarówno przez jej producentów, jak i użytkowników. Korzystanie ze sprawdzonych rozwiązań i oferty producentów dających wieloletnią gwarancję na swoje panele pozwala mieć pewność, że korzystanie z paneli fotowoltaicznych będzie opłacalną inwestycją.

Obecnie dobrej jakości panele tracą średnio 0,5% wydajności w ciągu roku, choć przeprowadzone pod tym kątem badania były wykonane na starszych modelach paneli fotowoltaicznych i mogą nie być właściwe dla nowszej, bardziej wydajnej generacji modułów. Warto zaznaczyć, że Zgorzelec znajduje się w jednym z najlepszych geograficznie miejsc do instalacji paneli fotowoltaicznych – ta część Europy nie mierzy się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, które mogłyby negatywnie wpływać na działanie paneli fotowoltaicznych.

Zadzwoń teraz!

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku zapewniamy Cię, że instalacja, którą dla Ciebie wykonamy, przyniesie wymierne korzyści i zapewni Ci spokój umysłu!

Wraz z naszym zespołem fachowców, będziemy Cię informować i wyjaśniać każdy etap procesu, abyś miał pełną świadomość przebiegu prac.

Proszę, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Niniejsza oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy wyłącznie wybranych produktów.

 Zapewniamy, że to wyjątkowa okazja, której warto skorzystać.

Skontaktuj się z nami!