Panele fotowoltaiczne Głogów

 

Co zyskujesz dzięki fotowoltaice?

 

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w domu pozwala oszczędzić na prądzie pozyskiwanym z sieci energetycznej i przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu elektrowni na środowisko poprzez korzystanie z odnawialnego źródła energii. Zalet korzystania z energii słonecznej i instalacji fotowoltaicznej jest jednak znacznie więcej. Co zyskasz instalując fotowoltaikę w swoim domu w Głogowie?

natura

Poprawę jakości powietrza

Wspomniany brak negatywnego wpływu na środowisko wynika przede wszystkim z faktu, że instalacje fotowoltaiczne nie emitują dwutlenku węgla wykonując swoją pracę i korzystają w stu procentach z odnawialnego źródła energii jakim są promienie słoneczne. Panele fotowoltaiczne działają nawet jesienią i zimą, nie generują hałasu i nie szkodzą naturze, w zamian wykorzystując jedynie jej potencjał.

energia odnawialna

Niezależność od dostawców energii

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu uniezależniasz się od dostawców energii elektrycznej, bo Twoja mała domowa elektrownia jest w stanie samodzielnie wygenerować sporą ilość energii i w niektórych przypadkach niemalże całkowicie pokryć zapotrzebowanie Twojej rodziny na prąd. Nawet jeśli musisz korzystać z prądu z sieci energetycznej, będziesz pobierać go znacznie mniej zmniejszając w ten sposób swoje rachunki nawet o kilkadziesiąt procent.

oszczędności

Oszczędności

Pozostając w temacie oszczędności, korzystanie z własnej elektrowni fotowoltaicznej oznacza stałe oszczędności niezależnie od sytuacji na rynku energetycznym. Panele słoneczne działają przez cały rok, niezależnie od cen węgla czy innych kosztów wpływających na podnoszenie się cen prądu w tradycyjnych elektrowniach. W efekcie możesz liczyć na pewny zwrot kosztów instalacji i cieszyć się znacznie niższymi rachunkami za prąd przez następne lata.

zapas-energii

Wygenerowany zapas energii

Domowe instalacje fotowoltaiczne działają w taki sposób, by nadmiar wygenerowanej energii oddawać do sieci. Właściciele domowych instalacji fotowoltaicznych mają 12 miesięcy na pobranie swoich zapasów z sieci, dlatego nawet przy zmniejszonej produkcji energii np. zimą nie tracą na korzyściach płynących z posiadania paneli fotowoltaicznych. Co więcej, samą instalację fotowoltaiczną można dowolnie rozbudowywać o kolejne panele, zwiększając tym samym możliwości produkcyjne swojej domowej elektrowni.

panele fotowoltaiczne

Trwałe źródło energii

Panele fotowoltaiczne działają, jeśli są utrzymane w dobrej kondycji, ale sama ich konserwacja nie jest wyjątkowo wymagająca a trwałość paneli producenci określają nawet na 25 lat, dając jednocześnie gwarancję na ich naprawę. Jako że panele słoneczne nie posiadają wielu ruchomych części i rzadko wymagają napraw, a ze względu na modułową budowę nawet ich awaria nie musi oznaczać deinstalacji całego zespołu paneli.

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ!