Panele fotowoltaiczne Głogów

panele fotowoltaiczne

Fotowoltaika w Głogowie - co możesz zyskać?

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej w domu pozwala oszczędzić na prądzie pozyskiwanym z sieci energetycznej i przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu elektrowni na środowisko, poprzez korzystanie z odnawialnego źródła energii. Zalet korzystania z energii słonecznej i instalacji fotowoltaicznej jest jednak znacznie więcej. Panele fotowoltaiczne, montowane na dachach domów lub znajdujące się na stelażach na podłożu, są coraz częściej spotykanym widokiem w polskich miejscowościach. Także Głogów może poszczycić się stale rosnącą liczbą tego typu mikroinstalacji. Jeśli chciałbyś produkować swój własny prąd i oszczędzać tym samym na rachunkach, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Co zyskasz, instalując panele fotowoltaiczne w swoim domu w Głogowie?

Poprawę jakości powietrza

Brak negatywnego wpływu na środowisko wynika przede wszystkim z faktu, że instalacje fotowoltaiczne, wykonując swoją pracę, nie emitują dwutlenku węgla i korzystają w stu procentach z odnawialnego źródła energii, jakim są promienie słoneczne. Panele fotowoltaiczne w Głogowie działają nawet jesienią i zimą, nie generują hałasu i nie szkodzą naturze, w zamian wykorzystując jedynie jej potencjał.

Niezależność od dostawców energii

Decydując się na instalację fotowoltaiczną w swoim domu w Głogowie, uniezależniasz się od dostawców energii elektrycznej, ponieważ mała domowa elektrownia jest w stanie samodzielnie wygenerować sporą ilość energii i w niektórych przypadkach niemalże całkowicie pokryć zapotrzebowanie mieszkańców na prąd. Nawet jeśli musisz korzystać z prądu z sieci energetycznej, będziesz pobierać go znacznie mniej, zmniejszając w ten sposób swoje rachunki nawet o kilkadziesiąt procent.

oszczednosci

Duże oszczędności

Pozostając w temacie oszczędności, korzystanie z własnej elektrowni fotowoltaicznej oznacza stałe oszczędności, niezależnie od sytuacji na rynku energetycznym. Panele słoneczne działają przez cały rok, niezależnie od cen węgla czy innych kosztów wpływających na podnoszenie się cen prądu w tradycyjnych elektrowniach. W efekcie możesz liczyć na pewny zwrot kosztów instalacji zamontowanej w Głogowie i cieszyć się znacznie niższymi rachunkami za prąd przez następne lata.

Wygenerowany zapas energii

Domowe instalacje fotowoltaiczne działają w taki sposób, by nadmiar wygenerowanej energii oddawać do sieci. Właściciele domowych instalacji fotowoltaicznych mają 12 miesięcy na pobranie swoich zapasów z sieci, dlatego nawet przy zmniejszonej produkcji energii, np. zimą, nie tracą na korzyściach płynących z posiadania paneli fotowoltaicznych. Co więcej, samą instalację fotowoltaiczną można dowolnie rozbudowywać o kolejne panele, zwiększając tym samym możliwości produkcyjne swojej domowej elektrowni.

Trwałe źródło energii

Trwałość paneli fotowoltaicznych, jeśli są utrzymane w dobrej kondycji (a sama ich konserwacja nie jest wymagająca), producenci określają nawet na 25 lat, dając jednocześnie gwarancję na ich naprawę. Jako że panele słoneczne nie posiadają wielu ruchomych części rzadko wymagają napraw, a ze względu na modułową budowę ich awaria nie musi oznaczać deinstalacji całego zespołu paneli. Warto przeprowadzać regularną diagnostykę i pomiary instalacji fotowoltaicznych.

Kim jest prosument oraz czy fotowoltaika to dobre rozwiązanie dla mieszkańców Głogowa?

Coraz popularniejsze w naszym kraju staje się określenie prosument. Kto to taki? Słowo to powstało z połączenia wyrazów „producent” i „konsument”. Jak się więc można łatwo domyślić, prosument jest osobą, która jednocześnie coś produkuje i wykorzystuje. W kontekście energetyki jest to osoba, która korzystając z energii odnawialnej, produkuje swój własny prąd i potem go zużywa. Można spotkać się z opiniami, że w Polsce jest za mało słonecznych dni, żeby instalacja modułów fotowoltaicznych miała sens. Nie jest to oczywiście prawda – w naszym kraju istnieje wiele świetnie prosperujących mikroinstalacji. Pamiętać trzeba również o tym, że prąd drożeje z roku na rok – warto zatem zainwestować we własne źródło energii, koniec końców wychodząc na tym na plus. Wybierając firmę INNEX, zajmującą się fotowoltaiką na Dolnym Śląsku, wycenę montażu otrzymasz za darmo.

Zadzwoń teraz!

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku zapewniamy Cię, że instalacja, którą dla Ciebie wykonamy, przyniesie wymierne korzyści i zapewni Ci spokój umysłu!

Wraz z naszym zespołem fachowców, będziemy Cię informować i wyjaśniać każdy etap procesu, abyś miał pełną świadomość przebiegu prac.

Proszę, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Niniejsza oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy wyłącznie wybranych produktów.

 Zapewniamy, że to wyjątkowa okazja, której warto skorzystać.

Skontaktuj się z nami!