Pomiary termowizyjne instalacji fotowoltaicznych

pomiary termowizyjne paneli

Wydajna fotowoltaika - wykonaj pomiar termowizyjny instalacji

Skuteczność pracy paneli fotowoltaicznych zależy w dużym stopniu od ich sprawności, a co za tym idzie – również stanu technicznego. Ze względu na miejsce montażu paneli (najczęściej dachy budynków) przeprowadzanie inspekcji termowizyjnej było dotychcas trudne i często także kosztowne. Na szczęście obecnie, dzięki tak szybko rozwijającej się technologii, badanie to jest dużo prostsze w wykonaniu.

Aby zapewnić Państwu najwyższą jakość usług i gwarancję niezawodności instalacji fotowoltaicznych montowanych przez naszą firmę INNEX, wprowadziliśmy do oferty usługę profesjonalnego badania termowizyjnego instalacji fotowoltaicznych. Jest ono wykonywane za pomocą drona Mavic 2 Enterprise Advanced, który został wyposażony w wiele dodatkowych funkcjonalności, pozwalających mu na dokładne i trafne przeprowadzanie pomiarów fotowoltaiki.

Na czym polega termowizja?

Termowizja to przydatna technologia stosowana w wielu dziedzinach. Pozwala ona na rejestrowanie obrazu w paśmie średniej podczerwieni za pomocą specjalnych sensorów termowizyjnych. W praktyce oznacza to, że dzięki tej metodzie można rejestrować promieniowanie cieplne emitowane przez ciała fizyczne, lub temperaturę tych obiektów, bez konieczności doświetlania ich dodatkowym źródłem światła.

Technologia ta otworzyła wiele nowych możliwości i obecnie wykorzystywana jest m.in. w inspekcji instalacji fotowoltaicznych. W tym zastosowaniu służy ona do rozpoznawania tzw. hot-spotów, czyli mikropęknięć na ogniwach fotowoltaicznych, które prowadzą do przegrzewania się tych miejsc. Za efekt ten odpowiedzialna jest zmiana energii elektrycznej na energię cieplną, na skutek zwiększonej rezystancji. Oprócz tego inspekcja termowizyjna pozwala rozpoznać również usterki złącz i zwarcia na nich, uszkodzenia diody bypass, błędy w wykonaniu połączeń elektrycznych lub też miejsce przedostawania się wilgoci i zanieczyszczeń. Badania termowizyjne fotowoltaiki powinny być wykonywane po montażu instalacji oraz podczas jej okresowych serwisów.

pomiar termowizyjny instalacji fotowoltaicznej

Audyt termowizyjny wykonujemy
zarówno dla instalacji wykonanych przez INNEX, jak i przez inne firmy

Zadzwoń teraz!
kamera termowizyjna

Jaki sprzęt wykorzystujemy przy pomiarach termowizyjnych?

Przy pomiarach termowizyjnych instalacji fotowoltaicznych wykorzystywany jest profesjonalny dron Mavic 2 Enterprise Advanced. Dron ten zaprojektowany został przez cenioną i znaną na całym świecie markę DJI, która zasłynęła z produkcji wysokiej jakości dronów filmowych.

Dron ten to bardzo wszechstronne, kompaktowe urządzenie, które posiada jednocześnie ogromne możliwości badawcze. Dzięki nowoczesnemu sensorowi termowizyjnemu oraz wysokiej jakości kamerze RGB z 32-krotnym zoomem możliwe jest przeprowadzanie bardzo skutecznych i trafnych inspekcji instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo Mavic 2 Enterprise Advanced wyposażony został również w moduł RTK, który pozwala na pozycjonowanie z centymetrową dokładnością i utworzenie 240 punktów waypoint, dzięki którym dron może wykonywać inspekcję w sposób zautomatyzowany – nawet w bardzo wymagającym otoczeniu z dużą ilością przeszkód powietrznych.

Dlaczego warto korzystać z termowizji w przypadku instalacji fotowoltaicznych?

Termowizja pozwala rozpoznać różnego rodzaju problemy z działaniem paneli fotowoltaicznych. Prawidłowo pracujące moduły powinny mieć taki sam rozkład temperatury na całej powierzchni. Obraz uzyskany dzięki sensorowi termowizyjnemu, w który wyposażony jest dron Mavic 2 Enterprise Advanced, umożliwia wykrycie wszelkich nieprawidłowości. Dzięki temu bardzo szybko można zareagować na ewentualne usterki, przeprowadzić naprawę lub wymienić uszkodzony panel, co pozwoli utrzymać produkcję energii na stałym poziomie.

Badanie to jest dostępne jako odrębna usługa, ale jest również częścią procesu montażowego instalacji fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku. Każda instalacja montowana przez INNEX jest dokładnie sprawdzana przy pomocy drona Mavic 2 Enterprise Advanced. Dzięki temu można mieć pewność, że będzie działała w pełni sprawnie i żaden z jej elementów nie zawiedzie.

pomiar termowizyjny

Chcesz wykonać pomiar termowizyjny instalacji fotowoltaicznej?

Zadzwoń teraz!

W obliczu dynamicznie zmieniających się cen energii elektrycznej na rynku zapewniamy Cię, że instalacja, którą dla Ciebie wykonamy, przyniesie wymierne korzyści i zapewni Ci spokój umysłu!

Wraz z naszym zespołem fachowców, będziemy Cię informować i wyjaśniać każdy etap procesu, abyś miał pełną świadomość przebiegu prac.

Proszę, nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Niniejsza oferta jest ograniczona czasowo i dotyczy wyłącznie wybranych produktów.

 Zapewniamy, że to wyjątkowa okazja, której warto skorzystać.

Skontaktuj się z nami!