Zalety instalacji fotowoltaicznych
Montaż paneli słonecznych jest popularny we wszystkich regionach Polski, tak samo jak w Długołęce w powiecie wrocławskim. W swoim regionie Długołęka posiada dość wysoki wskaźnik nasłonecznienia podawany szacunkowo od 996 kWh/m² do 1022 kWh/m² na rok. Jest to więc miejscowość, w której montaż instalacji fotowoltaicznych przyniesie wymierne korzyści naszym klientom.
Zaletą fotowoltaiki w Długołęce z pewnością będzie tzw. zielona energia, czyli źródło energii odnawialnej. Z ekologicznego punktu widzenia taki system nie zwiększa zanieczyszczenia powietrza, co jest bardzo dobrą wiadomością, nie emituje zanieczyszczeń, ani innych szkodliwych substancji do atmosfery. Posiadanie instalacji OZE poszerza świadomość ekologiczną użytkownika systemu, który z pewnością przekaże tę informację swoim przyjaciołom.
Żywotność paneli słonecznych szacuje się na ok. 20-30 lat, natomiast czas oczekiwania na zwrot zainwestowanych pieniędzy jest znaczenie krótszy. Po tym czasie produkowana dla nas energia jest darmowa. Dużym minusem dla mieszkańców jest stały wzrost cen energii elektrycznej, jednak użytkownik instalacji fotowoltaicznej nie odczuwa tych zmian.
Instalacje są również całkowicie bezobsługowe, co znaczy, że praca właściciela instalacji kończy się wraz z pracą jej montażystów. Istnieje jednak wyjątek, gdy instalacja zostanie postawiona na gruncie, należy dbać o to, aby trawa była skoszona i rosnąc nie zasłaniała paneli uniemożliwiając im właściwe pozyskiwanie energii słonecznej.
Systemy fotowoltaiczne dostosowywane są indywidualnie do naszych klientów i ich zapotrzebowania, przez co nie muszą się martwić, że ich instalacje będą produkowały niewystarczającą ilość energii. Odpowiednim wyborem dla naszych klientów będzie instalacja autonomiczna (z ang. system of-grid). Daje nam to świadomość, iż wyprodukowana energia zużywana będzie na bieżąco lub magazynowana w specjalnie do tego przystosowanych akumulatorach.
Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce
System off-grid charakteryzuje się brakiem podłączenia do zewnętrznej sieci, lecz do owego akumulatora. Prosument może gromadzić nadwyżki i korzystać z nich w razie potrzeby bez konieczności oddawania jej do zakładu elektrycznego.
To kluczowa funkcja pozwalająca na zasilanie miejsc nieobjętych zasięgiem sieci lub po prostu z trudnym dostępem do prądu. Znajduje swoje zastosowanie również, gdy sieć główna ulega awarii i często występują przerwy oraz awarie związane z dostawą prądu. System off-grid zapewnia swoistą niezależność od źródeł zewnętrznych.