PANELE FOTOWOLTAICZNE DOLNOŚLĄSKIE

 

Panele słoneczne w woj. dolnośląskim – oferta INNEX

 

W ramach oferty dla klientów indywidualnych i firm, nasi specjaliści mogą zaoferować Państwu pełną pomoc w przygotowaniu do montażu instalacji fotowoltaicznej. Nasze doświadczenie i specjalistyczna wiedza w zakresie paneli słonecznych i instalacji fotowoltaicznych pozwalają skutecznie dopasować dostępne rozwiązania do Państwa potrzeb oraz zaproponować najkorzystniejsze warunki finansowania inwestycji fotowoltaicznej, także z wykorzystaniem kredytów oraz dostępnych dotacji, programów pomocy i ulg podatkowych. Działamy kompleksowo i dążymy do tego, by coraz większe grono użytkowników było w pełni zadowolone z przejścia na odnawialne źródła energii.

W ramach działalności oferujemy także przeglądy techniczne i pomiary elektryczne instalacji fotowoltaicznych. Zawsze staramy się pokazać swoim klientom, że choć panele słoneczne w województwie dolnośląskim działają całkowicie bez zarzutów i większych awarii, regularne kontrolowanie ich stanu technicznego oraz wykonywanie przeglądów i pomiarów będzie prowadziło do uzyskania maksymalnej wydajności paneli fotowoltaicznych i wydłużenia ich żywotności na wiele lat po upływie ich oryginalnej gwarancji.

Panele fotowoltaiczne - jak wygląda współpraca z INNEX?

Pierwszym krokiem współpracy z klientem jest zawsze bezpłatna konsultacja. Panele fotowoltaiczne dla woj. dolnośląskiego powinny spełniać optymalne warunki pozwalające na pracę w naszym klimacie i gwarantujące najwyższą wydajność instalacji. Wystarczy wysłać do nas zapytanie poprzez dostępny na stronie formularz i skonsultować się z naszym doradcą, by uzyskać wszelkie informacje odnośnie wymagań i oczekiwań w stosunku do instalacji fotowoltaicznej.

Przygotowujemy wyceny, informujemy o możliwych dofinansowaniach i wspieramy w uzyskaniu kredytu u naszego partnera, Credit Agricole.

Gdy podejmą Państwo decyzję o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, nasi specjaliści zajmą się przygotowaniem projektu i opracowaniem najbardziej optymalnego miejsca instalacji paneli słonecznych na państwa posesji. Zajmujemy się doradztwem i montażem instalacji, stawiając na najwyższą jakość obsługi i dbając o Państwa pełne zadowolenie. Każdy projekt instalacji fotowoltaicznej przygotowujemy z uwzględnieniem warunków w miejscu instalacji. Raz zamontowana instalacja fotowoltaiczna nie wymaga ingerencji użytkownika, a jedynie okresowych przeglądów pozwalających uniknąć ewentualnych awarii. Gdy Zakład Energetyczny wyda zgodę na uruchomienie instalacji fotowoltaicznej i zamontuje licznik dwukierunkowy, Państwa instalacja będzie generować energię elektryczną.

Jak uzyskać pomoc na montaż paneli fotowoltaicznych? Woj. dolnośląskie

INNEX oferuje pomoc w otrzymaniu kredytu na montaż paneli fotowoltaicznych oraz wsparcie w uzyskiwaniu środków z krajowych programów wsparcia dla osób decydujących się na inwestycję w fotowoltaikę. Instalacje fotowoltaiczne na Dolnym Śląsku wspierane są obecnie przez programy Mój Prąd oraz Czyste Powietrze. Jak z nich skorzystać?

Program Czyste Powietrze został stworzony dla osób, które chcą wymienić stare i nieefektywne źródła ciepła na nowoczesne, spełniające najwyższe normy. W ramach tego typu inwestycji możliwe jest wykonanie instalacji paneli słonecznych, które będą wspierały działanie pompy ciepła. Jeśli panele fotowoltaiczne zostaną zastosowane, osoby korzystające z programu Czyste Powietrze mogą liczyć na wsparcie w wysokości 30 tysięcy złotych.

Program jest przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Program „Mój Prąd” skupia się bezpośrednio na dotacjach na montaż paneli fotowoltaicznych i obejmuje bezzwrotną pomoc na wykonanie instalacji. Obecna, druga już edycja programu rozpoczęła się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 roku. W okresie tym można składać wnioski o dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych na Dolnym Śląsku i skorzystać z pomocy, która pokryje znaczną część wydatków wymaganych przy inwestowaniu w odnawialne źródła energii.

Dostępne ulgi podatkowe na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych

Oprócz ogólnopolskich programów, z których można korzystać decydując się na panele słoneczne w woj. dolnośląskim, w Polsce obowiązuje obecnie 25 proc. ulga inwestycyjna w podatku rolnym przysługująca na zakup instalacji fotowoltaicznej. Ulga jest odliczana od podatku rolnego maksymalnie przez okres 15 lat i mogą korzystać z niej podatnicy podatku rolnego, a więc osoby fizyczne, prawne, jednostki organizacyjne i spółki nieposiadające osobowości prawnej, które są właścicielami gruntów, posiadaczami samoistnymi gruntów, użytkownikami wieczystymi gruntów, posiadaczami gruntów stanowiących własność Skarbu Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Wysokość ulgi inwestycyjnej wynosi 25 proc. kosztów poniesionych na inwestycję, odliczanych od podatku rolnego. Koszty muszą być udokumentowane fakturami, a sama ulga przyznawana jest dopiero po zakończeniu montażu paneli fotowoltaicznych. Należy pamiętać, że ulga dla rolników nie przysługuje w przypadku sfinansowania całości lub części zakupu instalacji fotowoltaicznej dotacjami ze środków publicznych.

Na ulgi podatkowe mogą liczyć także właściciele domów, którzy zainstalowali panele fotowoltaiczne i to bez względu na dopłaty w ramach programu "Mój prąd". Odliczenia od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej przysługują od początku 2019 roku i są dostępne dla osób, które rozliczają swoje dochody według skali podatkowej 18 i 32 proc., stosujący jednolitą stawkę 19 proc., a także ci, którzy opłacają ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga termomodernizacyjna przysługuje wyłącznie podatnikowi, który jest właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, jej kwota nie może przekroczyć 53 tys. zł. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku korzystania z dotacji na instalację fotowoltaiczną, kwotę do odliczenia od podatku pomniejsza się o tę dotację.

Sprawdź w jakich lokalizacjach na terenie Dolnego Śląska świadczymy nasze usługi

SKONTAKTUJ SIĘ TERAZ!